Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

 

OŠK Bziny 3 : 2 AS Trenčín (2.4.2016)

Góly: Jaroslava LacovaJanka MaslováBiaNka Bruníková

Zostava: Jana Jankita BockováLucia SiváňováLucia Mastráková,Jaroslava LacovaBaka DurajováJanka MaslováFrederika Múdra,BiaNka BruníkováAdriana BaštováAdriána VajdiarováDa Ša ČerveňováLenka KuhejdováMimka Oravcová.

Hlas trénera: 
Už od úvodných minút bolo jasné, že tento zápas nechceme hrať na náhodu. Zápas sme začali aktívne, nezbavovali sme sa lopty, hráčky si po vybojovaní lopty okamžite hľadali voľný priestor, kde by mohla smerovať prihrávka. Musím podotknúť, že od úvodných minút bolo tempo hry šialené. Dievčatá si na ihrisku nedarovali ani centimeter. Celý zápas sme hrali útočne priamočiaro s rýchlim protiútokom. Už 8 minúte po štandardnej situácií Lucka Mastráková centruje loptu na Janku maslovú, ktorá vedie loptu skoro na bránkovú čiaru a posiela prudký prízemný center do päťky, kde ju z voleja triafa Aďka Vajdiarová. Brankárka hostí ale bola v danej chvíli na správnom mieste a loptu na bránkovej čiare chytá. Plynie 15 minúta, keď Bianka Bruníková vybojuje loptu v strede pola, dostáva sa cez dve hráčky a strelou z hranice 16-tky strieľa tesne popri pravej žrdi. V 25 minúte opäť dve obrovské šance keď z rohových kopov sa nám nepodarilo dotlačiť loptu za bránkovú čiaru. V týchto chvíľach sme hrali naozaj pekný kombinačný futbal a nik by nenamietal keby sme vyhrávali rozdielom triedy. Ale opak bol pravdou a staré známe "nedáš dostaneš" platilo doslovne. V 28 minúte nám uteká po ľavej strane rýchla Gábrišová "16" a z hranice 16-tky prízemnou strelou ku vzdialenejšej žrdi otvára skóre. Do konca polčasu sme trošku stratili tempo akoby sme čakali na polčas. Do 45 minúty sa nič vážnejšie neudialo, pretože sme stále hrali v týchto minútach svoju hru, dodržiavali sme taktické pokyny. 
Na druhý polčas sme vyleteli ako znovu zrodené. Hra mala náboj, dievčatá hrali so srdcom na každej bolo vidno, že bojuje za tím. V 51 minúte štandardnú situáciu zahrávala Mimka Oravcová, ktorá centruje loptu do 16-tky, najrýchlejšie sa zorientovala Jarka Lacová, ktorá hlavou dáva náš prvý gól. Dievčatá sa namotivované prvým gólom hnali do útoku, no my sme zabudli, že aj Trenčianky u nás chceli vyhrať. Veď sa hralo o prvé miesto v tabuľke. V 58 minúte nám uteká opäť rýchla Gábrišová a tá sa z takýchto pozícií nemýli. 1:2 V tejto fáze hry sa dievčatá nezosypali ale priam naopak, povzbudzovali sa, hnal ich do útoku tréner, diváci. Uspokojené Trenčianky zabudli v strede na Aďku Vajdiarovú, ktorá prihráva loptu Janke Maslovej a tá svojou rýchlosťou vniká do 16-tky urobí kľučku na brankárku, ktorá vyletí a chladnokrvne zakončuje na 2:2. Zápas sa blíži ku koncu, keď už každá z našich hráčok siaha až na dno svojich síl. V 78 minúte fauluje Trenčianska hráčka unikajúcu Janku Maslovú a tá v zápase končí. Zápas dohrávame už iba v počte 10 hráčok a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Bianka Bruníková bola ale radikálne proti, keď sa ocitla v 16-tke a prízemnou strelou rozvlnila sieť. Výbuch šťastia, radosti bol na svete. Myslím, že každý divák na štadióne bol rád, pretože naše dievčatá si výhru zaslúžili.
Ten, kto si našiel cestu na štadión musel si odniesť super futbalový zážitok. V tomto zápase bolo tempo, rýchlosť, tvrdosť, šance, a hlavne zápas bol napínavý až do 90 minúty. Tréner bol na svoje družstvo nesmierne hrdý, pretože sme dodržiavali taktické pokyny, išli sme za svojím cieľom, hrali sme so srdcom a čo ma najviac teší ani po druhom inkasovanom góle sme sa nevzdali. Chcem sa poďakovať za dobrý výkon. Janke prajem skoré uzdravenie.

 

 


NELA ŠPORT CUP 2015

 

Ani tento víkend (10.1.) dievčatá z OŠK Bzín nezaháľali, a vybrali sa na juniorský turnaj, organizovaný Žilinou pre dievčatá ročníkov 2000-1996. Turnaj sa pre Bzinské dievčatá niesol pokojným tempom, krok za krokom, s rešpektom k súperovi, vyhrali celú skupinu.

V semifinále sa stretli s Humenným, ktoré skončilo v druhej skupine na druhej priečke. Zápas bol náročný a hlavne napínavý, ešte štyri minúty pred koncom bolo 2:2, no dievčatá sa zomkli a rýchlymi gólmi zdolali aj Humenné v pomere 4:2.

Vo finále narazili na Hornú Nitru, ktorá podobne vyhrala svoju skupinu. Zápas bol určite lahôdkou pre diváka, dievčatá hrali rýchly futbal, sily boli vyrovnané a hala plne využitá. Avšak do brány Bzín padol smolný gól, po ktorom dievčatá zo Bzín ešte ukazovali veľkú chuť vyhrať častými strelami a dôrazom súpera zatlačili, no bohužiaľ gól už v zápase nepadol a dievčatá si odniesli strieborné medaily a ďalšiu futbalovú skúsenosť.

V oceneniach pre jednotlivcov sa objavila aj naša hráčka, Mária Švihoríková, ktorej chuť po strelenom góle sa vyplatila a ocenenie najlepšia strelkyňa sa s úsmevom nieslo domov.
Výsledky:
OŠK Bziny : Spartak Trnava 3:1
OŠK Bziny : FK Čadca 8:0
OŠK Bziny : ŠKF VIX Žilina 4:0
OŠK Bziny : Humenné 4:2
OŠK Bziny : Horná Nitra 0:1

Janka Maslová


Bzinčanky porazili aj elitu, stali sa víťazkami medzinárodného futbalového turnaja v Ostrave

 

 

V nedeľu 4. januára sa Bzinské futbalistky zúčastnili ženského halového futbalového turnaja VÍTKOVICE WOMENS CUP 2015. Hralo sa vo fantastickej hale Dubina v Ostrave. Usporiadateľom turnaja bol MFK Vítkovice. Na turnaji štartovalo 10 družstiev, usporiadateľ Vítkovice, naše Bzinčanky, zo slovenských klubov prvoligová Žilina, Horná Nitra, či druholigová Beluša, taktiež kvalitný klub Baník Ostrava, Bruntál, Havířov, Štramberk, či poľský Nowy Sacz. Aj keď sa bzinské futbalistky ocitli v ťažkej skupine v základnej časti a prišli s veľkým rešpektom, skončili v skupine na prvom mieste a postúpili zaslúžený boj o medaile.

 

Tabuľka B skupiny
1. BZINY 4 3 0 1 7:2 9
2. BRUNTÁL 4 2 0 2 8:6 6
3. OSTRAVA 4 2 0 2 10:9 6
4. HORNÁ NITRA 4 2 0 2 9:6 6
5. ŠTRAMBERK 4 1 0 3 3:14 3

 

V celom turnaji utrpeli len jednu prehru proti Štramberku. Dokázali poraziť aj Baník Ostrava, či Bruntál. V semifinále sa stretli s Havířovom, kde zápas skončil nerozhodne 0:0. Bzinské hráčky pokutovými kopmi dokázali, že majú na finále a postúpili. (2:0 v prospech Bzín)  Vo finále sa stretli s poľským Nowý Sacz, kde ľudí v hale zase nechali v napätí a o víťazovi turnaja rozhodli pokutové kopy. (2:1 v prospech Bzín). Dievčatá svojou neskutočnou bojovnosťou, súdržnosťou a disciplínou zažili pocit euforického šťastia, keď im na krk dávali tie najcennejšie, zlaté medaile.

U súperov vzbudili rešpekt a nie jeden človek sa určite po tomto dni pozrel na mape, kde sa nachádza obec Bziny.

Konečné poradie turnaja:
1.BZINY, 2.NOWY SACZ, 3.BRUNTÁL, 4.HAVÍŘOV, 5.OSTRAVA, 6.ŠKF VIX ŽILINA,7.HORNÁ NITRA, 8.BELUŠA, 9. ŠTRAMBERK, 10. VÍTKOVICE.

Horný rad: Mária Švihoríková, Jaroslava Lacová, Janka Bocková, Lenka Kuhejdová, Bianka bruníková,

Dolný rad: Janka Maslová, Lenka Murínová, Lucia Gállová, Alžbeta Gogoláková.

 


Držte nám palce!


Pozvánka na zápas :)

 


 


Turnaj o Pohár starostu obce Bziny 2014

 

Ženským halovým futbalovým turnajom  o Pohár starostu obce Bziny dňa 8.2.  pokračuje príprava futbalistiek OŠK Bziny na jarnú časť sezóny. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 5 tímov: Bziny, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Martin a Beluša – Visolaje. Hralo sa systémom každý s každým, čiže sa odohralo 10 zápasov, po 25 minút. Bzinčanky začali svoj turnaj zápasom proti Ružomberku. Mladé družstvo Ružomberka, síce dievčatá zo Bzín nejak nezaskočilo, ale nehralo zle. U dievčat je vidieť obrovský pokrok. Druhým súperom pre Bziny, bol ťažký oriešok, Belušanky. Tu už dievčatá museli naozaj zodpovedne pristúpiť k zápasu a vyvarovať sa chýb, ktoré by mohli spôsobiť stratu troch bodov a následne boj o najvyššie priečky v turnaji. Zápas bol vyrovnaný a ani do konca zápasu sa o víťazovi nerozhodlo, skončil bezgólovo 0:0, i keď Belušanky ešte v posledných sekundách mohli dokonca o zápase rozhodnúť . Ako tretí súper Bzinčaniek sa predstavili Martinčanky. S tými Bzinčanky vyhrali 4:1 a získali ďalšie body. Zostával už len súper Liptovský Mikuláš.  Bziny a  Beluša   rovnaký počet výhier + remíza = nádej na prvé miesto. V počte daných gólov museli predbehnúť Belušu a samozrejme vyhrať zápas. Bziny už v úvode zápasu  vyhrávali 2:0. Všetko vyzeralo tak sľubne. Lenže Liptovčanky dokázali, že aj takýto zápas sa dá otočiť. Na konci zápasu sa dokonca dostali do vedenia, čo pre Bziny znamenalo sklamanie a strata nádeji na víťaza turnaja. Bziny teda skončili na druhom mieste, ale aj napriek tomu ukázali, kde majú svoje kvality.

 

Konečné umiestnenie:

1.       Beluša

2.    Bziny

3.       Liptovský Mikuláš

4.       Martin

5.       Ružomberok

 

Individuálne ocenenia:

Najlepšia brankárka:  Petra Tišliarová (MFK Tatran Liptovský Mikuláš)

Najlepšia strelkyňa: Ingrid Baraniová    (ŠK Piškótky Martin)

Najlepšia hráčka: Jaroslava Lacová (OŠK Bziny)

Cena fair- play:  Zuzana Kmeťová (MFK Ružomberok)

 

 

 

 

 

 


Pohár predsedu SsFZ

V nedeľu 12. januára 2014 sa v Žiline uskutočnil ženský halový futbalový turnaj o Pohár predsedu SsFZ.

V 2. ročníku štartovalo 9 družstiev.
Hralo sa systémom každý s každým v skupine, prvé dve družstvá postupovali do semifinále a ostatní hrali o konečné umiestnenia. Zápasy mali výbornú úroveň, v 22 zápasoch padlo takmer 70 gólov. Prvé miesto získali domáce prvoligové futbalistky. Striebro si odniesli hráčky FC Komédia, ktoré porazili vo vzájomnom zápase aj zlaté Žilinčanky. Bronz obhájili žilinské juniorky. Futbalistky Bzín sa ukázali v dobrom svetle. Predviedli výkon, za ktorý sa nemuseli hanbiť. Bola tam bojovnosť, dravosť, chcenie, obeta a chuť zvíťaziť. Aj napriek tomu, že prehrali len jediný zápas za celý turnaj skončili na 5. mieste. Chýbalo im možno kúsok šťastia, vďaka čomu nepostúpili ďalej, ale to k športu patrí. Treba ale vyzdvihnúť všetky tímy. Je vidieť že dievčatá na sebe pracujú a futbal ich naozaj baví. Dievčatá zo Bzín týmto turnajom odštartovali svoju zimnú prípravu na jarnú časť sezóny.

 

Výsledky turnaja:


SKUPINA „A“:


ŽILINA – ORLOVÉ 3:0,


RUŽOMBEROK – BZINY 0:1,
Gól: Maslová


KOMÉDIA – ORLOVÉ 3:2,


BZINY – ŽILINA 0:2,
Góly: Vrabcová, Pagáčová


RUŽOMBEROK – KOMÉDIA 0:6,


ORLOVÉ – BZINY 0:2,
Góly: Kuhejdová, Murínová


ŽILINA – RUŽOMBEROK 3:1,


BZINY – KOMÉDIA 3:2,
Góly: Kuhejdová 2, Gogoláková
– Kekelyová, Hrobáriková


ORLOVÉ – RUŽOMBEROK 0:1,

ŽILINA – KOMÉDIA 0:1,


Tabuľka A skupiny:
1. ŽILINA 4 3 0 1 8:2 9
2. KOMÉDIA 4 3 0 1 12:5 9

3. BZINY 4 3 0 1 6:4 9
4. RUŽOMBEROK 4 1 0 3 2:10 3
5. ORLOVÉ 4 0 0 4 2:9 0

SKUPINA „B“


ŽILINA jun. – L. MIKULÁŠ 7:1


MARTIN – HORNÁ NITRA 1:3

MARTIN – ŽILINA jun. 0:3

LIPT. MIKULÁŠ – HORNÁ – NITRA 2:3

ŽILINA jun. – HORNÁ NITRA 0:2

LIPT. MIKULÁŠ – MARTIN 0:2


Tabuľka B skupiny :
1. HORNÁ NITRA 3 3 0 0 8:3 9
2. ŠKF VIX ŽILINA jun. 3 2 0 1 10:3 6
3. PIŠKÓTKY MARTIN 3 1 0 2 3:6 3
4. LIPT. MIKULÁŠ 3 0 0 3 5:13 0

I.semifinále: Žilina – Žilina Jun. 1:1, na penalty 2:0
II.semifinále: FC Komédia – Horná Nitra 2:2, na penalty 2:0
Zápas o 7. miesto: Ružomberok – Lipt. Mikuláš 2:1,

Zápas o 5. miesto: Bziny – Martin 2:0, góly: Kuhejdová 2,
Zápas o 3. miesto: Žilina Jun. – Horná Nitra 1:1,
Finále turnaja: Žilina – FC Komédia 3:1.

Konečné poradie: 1. ŠKF VIX Žilina, 2. FC Komédia, 3. ŠKF VIX Žilina juniorky, 4. Baník Horná Nitra,
5. OŠK Bziny, 6. Piškótky Martin, 7. MFK Ružomberok, 8. Litptovský Mikuláš, 9. Dynamo Orlové.

NAJLEPŠIE JEDNOTLIVKYNE TURNAJA
Najlepšia brankárka : Ivona VANČOVÁ (FC Komédia)

Najlepšia strelkyňa : Alžbeta KEKELYOVÁ (FC Komédia) – 6 gólov

Najlepšia hráčka : Simona BAČOVÁ (Žilina)

MISS turnaja : Lenka KUHEJDOVÁ (OŠK Bziny)


Prvý oficiálny tréning bude 8.1.2013 o 17:30 (17:30-19:00) v hale Obchodná Akadémia v DK.... :o)


Vo štvrtok 5.12. 2013 sme oficiálne ukončili jesennú časť sezóny. Spojili sme to s kapustnicou, spoločným posedením a stolnotenisovým turnajom. Všetkým zúčastneným ďakujem za účasť. Víťazom turnaja sa stala Erika Smiešková. Gratulujeme.  J

 

 


HORNINITRIANKA CUP 2013

18.8.2013 (ihrisko Nedožery-Brezany)

18.8. na turnaji Hornonitrianka cup 2013 získali Bziny 2. miesto.

Celkové hodnotenie:
 
1. TJ KOVO Beluša
 
2. OŠK Bziny
 
3. FC Baník Horná Nitra
4. FC Čaka

 

 

 

  
 

Turnaj v BELUŠI

Dňa 4.8. sa vo Visolajoch konal ženský futbalový turnaj. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá- FC Čaka, FC Baník Horná Nitra, OŠK Bziny a domáci tím TJ Kovo Beluša. Prvý zápas odohrali hráčky Bzín proti hráčkam z FC Baník Horná Nitra. Zápas sa skončil tesným víťazstvom Baníka Horná Nitra. Po rozpačitom začiatku dievčatá začali premieňať gólové šance a nad družstvom FC Čaka vyhrali 3:0. V poslednom zápase sa na hráčky Bzín usmialo šťastie. Hrali proti domácemu družstvu, ktoré trestuhodne nepremenilo penaltu, nepomohlo ani nadŕžanie rozhodcu. Dievčatá zo Bzín vyhrali nad TJ Kovo Beluša 2:0. Domov si priviezli trofej za 1.miesto a ocenenia Najlepšia strelkyňa a brankárka turnaja. Pre hráčky Bzín to bol horúci, ale hlavne úspešný deň.
 
 
 

 

 


Dňa 20.7. sa na Bzinách uskutočnil ženský futbalový turnaj. Usporiadajúci tím Bziny vzhľadom na to, že sa zápasy hrali na celé ihrisko, takú účasť nečakal, turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev. Okrem domáceho klubu sa turnaja zúčastnili kluby ako ŠK Martin Piškótky- hrajúci v Čechách ženskú halovú ligu, FC Tatran Liptovský Mikuláš- nováčik v II. ženskej futbalovej lige od sezóny 2013/2014, MFK Ružomberok- nováčik v II. futbalovej lige v kategórii žiačky od sezóny 2013/2014, druholigová TJ KOVO Beluša a FC  Baník Horná Nitra či prvoligová ŠKF Žilina. Vzhľadom na veľký počet družstiev a málo času sa hralo na dve skupiny. V prvej skupina A boli tímy: ŠKF Žilina, TJ KOVO Beluša a FC Baník Horná Nitra. Skupinu B tvorili tímy: OŠK Bziny, MFK Ružomberok, ŠK Martin Piškótky a FC Tatran Liptovský Mikuláš.

Výsledky v A skupine boli:

 3:0 Žilina :Beluša,

 2:0 Horná Nitra: Beluša,

 0:0 ZA: Horná Nitra.

B skupina :

7:0 OŠK Bziny: MFK  RK,

2:1 OŠK Bziny :Piškótky Martin,

1:0 OŠK Bziny: Tatran LM.

Nasledovali zápasy o umiestnenie a finále. Hráčky OŠK Bzín sa predstavili v nových dresoch, ktoré im zabezpečil sponzor, a hneď im priniesli aj šťastie. (Intersport a autoškola Beňuš).Do finále postúpili domáce hráčky OŠK Bziny a ŠKF Žilina a víťazom turnaja sa stali nakoniec hráčky Žiliny. Počas turnaja sa zase bolo na čo pozerať a potvrdilo sa, že aj ženský futbal m svoje kvality. Pre každý tím to bola ďalšia skúsenosť a aj príprava na novú sezónu. Počas dňa bol podávaný guľáš a v prevádzke bol malý bufet, k dispozícii profesionálny fotograf. Nechýbalo ocenenie najlepšia hráčka, strelkyňa a brankárka turnaja.Treba vysloviť veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa akokoľvek spolupodieľali na uskutočnení tohto turnaja, ktorý môžeme povedať, že dopadol výborne.

 


DŇA 20.07.2013 sa uskutoční na Bzinách Turnaj o Pohár starostu obce Bziny.

Všetci ste srdečne vítaní. Bližšie info čoskoro.


Turnaj o Pohár predsedu SsFZ- Žilina (9.3.2013)

 

Dňa 9.3.2013 sme sa zúčastnili halového turnaja  o Pohár predsedu SsFZ
žien v Žiline. Odohralo sa pätnásť kvalitných zápasov, padlo množstvo pekných gólov a akcií. Prvé miesto získali domáce prvoligové futbalistky z domácej Žiliny, ale musíme uznať, že všetky družstvá predviedli výborné výkony. Na náš prvý zápas proti Liptovskému Mikulášu sme nastúpili s neskutočnou chuťou vyhrať. Po teoretickej taktickej príprave sa nám to ale nepodarilo, ale bojovali  sme zase až do záverečného hvizdu rozhodcu. Našou veľkou oporou medzi žrďami, a to nielen v tomto zápase bola opäť brankárka Lucia Gállová. V ďalšom zápase sa nám podarilo zvíťaziť nad juniorkami Žiliny 2:0, čo nám umožnilo ochutnať pocit z výhry a tým nás ešte viac naštartovať, aby sme vyhrali aj ďalšie zápasy. Strelecky sa presadila Janka Maslová a Janka Bocková. V treťom zápase sme sa stretli so súperkami Žilina A. Tu sme síce prehrali 4:0, ale bol to pekný rýchly futbal, veľa akcií, len bez našej úspešnej koncovky. Často sme mali veľa šancí, len škoda že gól nie a nie padnúť do súperovej siete. V štvrtom zápase sme si merali sily s družstvom z Orlového, kde sme prehrali tesne 2:1. Väčšinu zápasu sme hrali na súperovej polke, lenže  víťaz je ten, ktorý dá viac gólov a my sme v tomto zápase už nedokázali skórovať a tak sme si pripísali prehru na naše konto. Opäť množstvo šancí ponúknutých na gól, ktoré sme žiaľ nevyužili. V piatom zápase sme sa stretli s hráčkami Martina, tento zápas bol náš posledný, a aj napriek tomu, že sme vedeli, že nás nejaké slávne umiestnenie nečaká, naša túžba zvíťaziť bola silná. Odrazilo sa to aj v hre. Výsledok však hovoril v prospech Martinčaniek (4:3). Turnaj priniesol, pekné prihrávky veľa osobných súbojov, modrín a dotlčených kolien, ale aj napriek tomu si môžeme povedať: stálo to za to! a za náš výkon sa hanbiť nemusíme. V konečnej tabuľke sme sa ocitli na 5. priečke, vieme na čom máme popracovať, že bez premieňania šancí je ťažké zvíťaziť. Po posledných zápasoch sa ešte odohral exhibičný zápas East – West výberov, zostavených z hráčok družstiev účastníkov turnaja. Kde v zastúpení našich troch hráčok: Janka Bocková, Jarka Lacová a Aďka Baštová dievčatá zápas vyhrali proti svojim súperkám.

                                                                                                                    Lenka Kuhejdová.
 

Výsledky turnaja:


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – BZINY 1:0, gól: Šimanová
ORLOVÉ – MARTIN 0:3, góly: Barániová, Murínová, Dadíková
ŽILINA A – ŽILINA B 6:0, góly: Lomnická 3, Bačová, Taranová, Vlčáková
LIPT. MIKULÁŠ – ORLOVÉ 1:3, góly: Lisá – Valová 2, Hozáková
BZINY – ŽILINA B 2:0, góly: Maslová, Bocková
MARTIN – ŽILINA A 1:5, Čepelová – Bačová 2, Vlčáková, Biľanská, Taranová
ŽILINA B – ORLOVÉ 1:3, góly: Líšková – Chválniková, Valová, Mateášiková
LIPT. MIKULÁŠ – MARTIN 2:3, góly: Bajová 2 – Čepelová 3
BZINY – ŽILINA A 0:4, góly: Vlčáková 2, Bačová, Taranová
ŽILINA B – LIPT. MIKULÁŠ 0:2, góly: Bajová, Tomčíková
BZINY – ORLOVÉ 1:2, góly: Baštová – Hozáková, Drblíková
MARTIN – ŽILINA B 7:1, góly: Čepelová 2, Lexová 2, Dadíková, Barániová, Drblíková
ŽILINA A – LIPT. MIKULÁŠ 2:2, góly: Vlčáková, Lomnická – Paráčová, Bajová
MARTIN – BZINY 4:3, góly: Barániová 2, Čepelová, Dadíková – Gregorcová, Maslová, Smiešková
ŽILINA A – ORLOVÉ 3:0, góly: Vlčáková 2, Lomnická


Konečná tabuľka turnaja:


1. ŠKF ŽIRAFA ŽILINA A 5 4 1 0 20: 3 13
2. PIŠKÓTKY MARTIN 5 4 0 1 18:11 12
3. DYNAMO ORLOVÉ 5 3 0 2 8: 9 9
4. LIPT. MIKULÁŠ 5 2 1 2 8: 8 7
5. OŠK BZINY 5 1 0 4 6:11 3
6. ŠKF ŽIRAFA ŽILINA B 5 0 0 5 2:20 0

Najlepšia brankárka : Janka ČERVÍKOVÁ (Žilina)
Najlepšia strelkyňa : Lucia ČEPELOVÁ (Martin) – 7 gólov
Najlepšia hráčka : Lucia VLČAKOVA (Žilina)
MISS turnaja : Nikola PAGÁČOVÁ (Lipt. Mikuláš)


Sústredenie Bziny- ženský futbal

 

„Pre tých, ktorí neboli včera na tréningu ešte aj tu oficiálne oznamujem, že od stredy do soboty nás čaká SÚSTREDENIE. (Začiatok streda o 16:00 na ihrisku)
Bude na Bzinách- doneste si halovky, turfy, teplé oblečenie, dobrú náladu ;)
Kto má vážny dôvod a vie, že sa nezúčastní nech napíše!!! Aby sme vedeli počet...“

Týmito slovami sa pre nás začala príprava na naše futbalové sústredenie v rámci futbalovej prípravy na jarnú časť v našej ženskej futbalovej lige. Od dňa 27. februára 2013 do soboty 2. marca 2013 sme sa ako ženský futbalový tím OŠK Bziny zúčastnili sústredenia. Po príchode do Bzín sme sa ubytovali na štadióne, zišli sme sa v celkom hojnom počte, postupne ešte niektoré dievčatá poprichádzali. O 16stej nám začal prvý tréning. Tréning sa skladal z jednotlivých častí. Hlavná úloha kondičného tréningu vo futbale musí byť príprava hráča na intenzívne zaťaženie počas celého stretnutia a to potrebujeme aj my. Najprv sme absolvovali vytrvalostný beh, v druhej časti tréningu sme zase behali sériu šprintov, na záver sme si zahrali futbal. Keďže sneh ešte úradoval, futbal sme nehrali na tráve, ale skúsili sme si futbal na snehu. Bolo z toho pár pekných akcií a veľa veselých momentov. V rámci tréningov sme behali aj sériu cvičení po schodoch, okruhy po asfalte v rámci vytrvalosti a výklusu, šprinty, beh v teréne do kopca. V mnohých momentoch sme išli až na dno svojich síl, boli tu situácie o prekonávaní samej seba, išli sme za hranice svojich síl, ale uvedomili sme si, že len toto nás môže posunúť ďalej. Len tvrdá práca, nám neskôr môže zabezpečiť úžitok. Ako sa vraví: ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku! Počasie nebolo najpríjemnejšie, čo prispelo k tomu, že veľa hráčok nám následne vypadlo z tréningového procesu, kvôli chorobe, lebo ich zdravotný stav im nedovoľuje momentálne trénovať, ale aj tak malo naše sústredenie zmysel. Okrem zbierania potrebnej kondície na  jarnú časť, sme si opäť trochu utužili náš kolektív. V rámci sústredenia sme sa zaoberali otázkami do budúcna, čo nás čaká, v čom potrebujeme zlepšiť, snaha rozšíriť káder, alebo sme sa len tak odventilovali od osobných problémov...Mali sme možnosť ísť si zahrať ping-pong v rámci voľna na Obecný úrad, čo dievčatá využili, večer sme pozerali filmy, alebo sme trávili čas aktivitami. Veríme, že toto sústredenie sa aspoň trochu odrazí v našich výkonoch v zápasoch v jarnej časti. Držte nám palce! A touto formou chceme  zároveň ešte poďakovať trénerovi, že sme mohli absolvovať toto sústredenie.

tím hráčok OŠK Bziny


 

Turnaj o pohár starostu obce Bziny (2.2.2013)

Dňa 2.2.2013 sa odohral v hale SOU Dolný Kubín- Kňažia turnaj o Pohár starostu obce Bziny 2013. OŠK Bziny ako organizujúci klub, sa v tomto roku rozhodol usporiadať turnaj za účasti čisto ženského pohlavia. Po minulé roky to boli turnaje chlapčenské, a dievčatá tam bolo možné vidieť len v menšine. Tohtoročný turnaj ale možno označiť ako za premiérový a zároveň úspešný, pretože sa podarilo osloviť čisto ženské tímy, ktoré prijali pozvanie a na ihrisku sme videli behať len dievčatá. Zúčastnili sa ho registrované aj neregistrované kluby s neobmedzenou vekovou kategóriou. Sedem tímov, jedna skupina, 21 zápasov. FC Baník Horná Nitra, ŠK Martin Piškótky, TJ Tatran Oravské Veselé, Tatran Liptovský Mikuláš, ŠK Svätý Jur a dva tímy z domáceho klub OŠK Bziny. Mohli sme vidieť pekné prihrávky, akcie, góly, ale aj fauly a menšie zranenia, tak ako to k futbalu neodmysliteľne patrí. Favoritom bol každý, ale vyhrať mohol len jeden. Svoju kvalitu potvrdili všetky tímy, ale na prvé miesto si od začiatku svojou peknou hrou nárokovali kluby ŠK Martin Piškótky a FC Baník Horná Nitra a vybudovali si pred ostatnými rešpekt. Prvé miesto z turnaja si nakoniec odniesli Piškótky. Spestrením turnaja cez prestávku bola súťaž v žonglovaní (prvé miesto hráčka z FC Baník Horná Nitra)  a súťaž v slalome (prvé miesto hráčka z klubu ŠK Martin Piškótky). Kluby si odniesli pekné ceny a diplomy. Ocenené boli aj: najlepšia hráčka turnaja, najlepšia strelkyňa a najlepšia brankárka.

Cieľom turnaja nebol len futbal ako hra, ale aj nové kontakty, priateľstvá, skúsenosti, aby sa verejnosť dozvedela, že ženský futbal naozaj existuje a nie je na škodu dievčatá v ňom podporovať, lebo niektoré majú naozaj talent, vzájomná podpora klubov, nové vzťahy a  spolupráca  s klubmi do budúcnosti.

Veríme, že tento turnaj sa stane pre nás tradíciou a budeme sa takto stretávať každý rok. Prvý ročník s čisto ženským obsadením máme za sebou, nedostatky postupne doladíme a snáď veľa úspešných ročníkov ešte pred sebou. Chceme vysloviť poďakovanie každému, kto akokoľvek pomohol pri organizácii turnaja.

Lenka Kuhejdová

 

Výsledky zápasov a celkové poradie tímov na turnaji.

 

 

 

 


Halové Majstrovstvá žiačok v Žiline   (12. a 13.01.2013)


 

 

V dňoch 12.-13.januára sa zúčastnili naše žiačky Majstrovstiev Slovenska v halovom futbale v Žiline. Na úvod sme si vyžrebovali skupinu C, kde sme si postupne zmerali sily  zo žiačkami Dolného Hričova, Dúbravky a Slovanu Bratislava. Prvý zápas proti Dolnému Hričovu začali naše žiačky trochu nervózne, ale na konci zápasu si vybojovali pekné šance, ktoré sa nám nepodarilo premeniť a zápas sa skončil bezgólovou remízou 0:0. Náš druhý zápas bol pre bzinské žiačky veľkou výzvou a postavili sa  súperkám zo zvučným menom Slovan Bratislava. Zápas sme po našej chybe zo začiatku zápasu prehrávali 0:1, ale dievčatá sa nevzdali a svojím bojovným výkonom sa  im podarilo vyrovnať a dokonca aj vyhrávať 2:1 gólmi Majky Švihoríkovej. Tento stav sa nám bohužiaľ nepodarilo ubrániť a Slovan pridal na svoje konto ešte dva góly v závere stretnutia a svoj druhý zápas sme prehrali 2:3. I keď sme tento zápas prehrali, naše hráčky podali veľmi kvalitný a bojovný výkon, za ktorý môžu byť právom hrdé. Naším posledným súperom v skupine C bola bratislavská Dúbravka. Na postup zo skupiny sme potrebovali víťazstvo a s tým sme aj vstúpili do zápasu. Naše žiačky bojovali od začiatku zápasu. Vypracovali si aj pekné akcie, ktoré sa im nepodarilo využiť. Súper využil našu chybu v strede pola a strelil nám neočakávaný vedúci gól. Snaha o vyrovnanie bola veľká, ale stav zápasu sa nezmenil, prehrali sme 0:1.

V nedeľu naše žiačky odohrali zápasy v nepostupovej skupine tabuľky o celkové umiestnenie na Majstrovstvách. Prvý zápas proti Humennému sa skončil prehrou 0:3. Bola to ale posledná prehra tohto dňa, ďalší zápas odohraný proti klubu Lastovičky Bojná skončil v náš prospech práve 3:0. Šťastena zostala s nami už do konca Majstrovstiev. Kde v poslednom zápase vsietili 2 góly  žiačky OŠK Bziny práve Dolnému Hričovu. Vybojovali sme si konečné 11.ste miesto na Majstrovstvách Slovenska. O zlatú medailu sa vo finálovom zápase stretli kluby FC Baník Horná Nitra a FK  Duslo Šaľa. Prvé miesto po penaltovom rozstrele nakoniec získali hráčky Šale. Odohralo sa spolu 47 zápasov. Diváci mohli vidieť veľa kvalitných zápasov a povedať si, že predsa len aj ženský futbal má zmysel. I keď sme nezažiarili medzi prvými a domov sme nedoniesli medailu, spoznali sme nových ľudí, zažili napätie, smútok aj šťastie, odniesli sme si kopec spomienok, a hlavne veľa skúseností. Koneč poradie:

  1. FK Slovan Duslo Šaľa
  2. FC Baník Horná Nitra
  3. W.F.G. Trebišov

  4. ŠK Selce
  5. FK Spišská Nová Ves
  6. Partizán Bardejov
  7. ŠK Slovan Bratislava
  8. FK Dúbravka Bratislava
  9. Štich Humenné
10. ŠKF Žirafa Žilina

11. OŠK Bziny
12. Dolný Hričov
13. TJ Dynamo Orlové
14. Lastovičky Slovan Bojná.

 

Najlepšia brankárka: Timea Gyomraiová (Spišská Nová Ves)

Najlepšia hráčka: Mária Mikolajová (Spišská Nová Ves)

Najlepšia strelkyňa: Anna Mária Roháčová (Humenné)

 

( text: Erika Smiešková, Lenka Kuhejdová, foto: Lenka Kuhejdová )

 

 

 

div.eng_slide a > img {width:119px !important;height:102px !important;}#git_wrapper_0 > div.post_here{font-size:11px !important;color:#504D4D !important;}div.eng_slide a,div.eng_slide span {width:119px !important;}#git_wrapper_0{width:100%;position:relative;padding-top:20px;overflow:hidden;font-family:inherit;float:left;}.engageya_case31_image{white-space:normal !important;width:148px;float:left;position:relative;text-decoration:none !important;}.engageya_case31_text{text-align:left;position:relative;font-style: inherit; font-family:Arial,Helvetica,sans-serif;font-size: 13px; padding:1px;width:148px;height:100%;font-weight:bold;}.like_facebook {float:left;margin-top:5px;min-width:85px;height:20px;background:url("http://ext1.engageya.com/widget/img/facebook-counter-bg.png") no-repeat left;border:none;}.like_facebook span {float:right;height:20px;font-size:10px;font-family:Arial;color:black;background:url("http://ext1.engageya.com/widget/img/facebook-counter-repeat.png") repeat-x;border-right:solid 1px #c1c1c1;border-top: none;border-bottom: none;margin-top: 1px;height: 18px;margin-right: 0px;padding-right: 6px;line-height: 18px;}
MORE FROM THE WEB
.yzmpa_tooltip_box {direction:ltr;text-align:left;display:none;font:12px/20px Arial, Helvetica, sans-serif;width: 121px;box-sizing: border-box;height: 137px;position: absolute;bottom: -114px;right: 20px;background: #ffffff;padding: 8px;color:#494949;font-weight:400;-moz-box-shadow: 0 0 20px 0px #AAA4A4;-webkit-box-shadow: 0 0 20px 0px #AAA4A4;box-shadow: 0 0 20px 0px #AAA4A4;z-index:2;margin-bottom:2px;-moz-border-radius: 4px;-webkit-border-radius: 4px;-khtml-border-radius: 4px;border-radius: 4px;}.yzmpa_tooltip_box:after, .illu_tooltip_box:before {top: 9%;right:-9px;border: solid transparent;content: " "; height: 0;width: 0;position: absolute;pointer-events: none;}.yzmpa_tooltip_box:after {border-color: rgba(255, 255, 255, 0);border-top-color: #ffffff;border-width: 9px;margin-left: -11px;}.yzmpa_tooltip_box:before {border-color: rgba(0, 0, 0, 0);border-top-color: #000000; border-width: 10px; margin-left: -12px;}.yzmpa_tooltip_box label {line-height: 20px;cursor:pointer;display:inline-block;}.yzmpa_tooltip_box label input[type=radio]{float: left;cursor: pointer;margin: 4px 4px 0 2px;}.yzmpa_close_dialog_header{background: #C4C4C4;padding-left: 5px;font-weight: bold;width:100px;margin-bottom:2px;}.yzmpa_close_dialog_btn{position: relative;font-family: serif;top:-15px;font-size: 10px;cursor: pointer;float:right;font-weight:normal;height:0px;}
X
Close widget
Ads By OffersWizard
TOPlist