Založit webové stránky nebo eShop

Ligové zápasy

II. LIGA

OŠK Bziny - FC Baník Horná Nitra 0:0  /8.5.2013/

Zápas na domácej pôde hráčok Bzín tento zápas nepriniesol žiadny gól. Dohrávka 11. kola sa začala o 16stej hodine. Hráčky nastúpili v zostave ako na poslednom zápase. Prvý polčas boli viditeľne lepšie súperky z Hornej Nitry. Hráčky Bzín sa len bránili, našťastie úspešne. Po zmene strán zvýšili svoju aktivitu domáce hráčky, ale úspešne zakončiť sa im nepodarilo. Výsledok sa do konca zápasu nezmenil. V zápase dobre zahrala Jaroslava Lacová a Jana Bocková. Družstvo OŠK Bzín odohralo už 5. zápas, v ktorom neprehrali. V tabuľke má momentálne 16 bodov. Dievčatá čaká najbližší zápas v piatok- 10.5. na pôde Beluše, o deň neskôr 11.5., v sobotu na domácej pôde opäť proti Beluši.

Lenka Kuhejdová

OŠK Bziny – TJ Dynamo Orlové  2:1 (1:0)   /4. 5. 2013/

Hráčky zo Bzín privítali na domácom ihrisku tím z Orlového. V prvom polčase mali domáce hráčky prevahu, keď si vypracovali hneď na začiatku veľmi sľubné šance, ktoré však stroskotali na zakončení. V 13. minúte vybehla dopredu Kuhejdová a zo spätnej nahrávky Jarky Lacovej z 25 m vypálila krásnu strelu, ktorá skončila v bráne a otvorila skóre. Hráčky z Orlového hrozili rýchlymi útokmi, ktoré však domáce hráčky dokázali ubrániť. V 2. polčase sa hra vyrovnala. Šance sa striedali na oboch stranách. V 53. minúte potiahla po čiare loptu Murinová a poslala krásny center do šestnástky, do ktorého vletela Adriána Baštová a prekonala súperovu  brankárku. V 89. minúte dokázali hráčky z Orlového  po rohovom kope znížiť stav na 2:1, ktorý bol výsledný. Gól sa pripísal Ivane Krasňanovej. Dievčatá zo Bzín predviedli výborný futbal  a zaslúžene vyhrali a získali 3 body.

Juraj Maslo

OŠK Bziny - TJ Slovan Halič 3:0 (2:0)  /27.04.2013/

V jarnej časti sezónny sa futbalistky zo Bzín prvý krát predstavili na domácom ihrisku. Už od začiatku dominovali na ihrisku Bzinské hráčky a svoje súperky takmer nepustili k lopte. Vybojovali si mnoho príležitostí aj pekných akcii ale gólovo zakončiť sa im nedarilo.  Prvý gól si pripísala Lenka Murínová, ktorá zahrávala rohový kop a súperova hráčka loptu nešťastne poslala do vlastnej brány. Po desiatich minútach strávených na súperovej polovici, domáce futbalistky zvýšili stav stretnutia na 2:0 po góle Majky Švihoríkovej, ktorú pekným nízkym centrom našla v šestnástke Betka Gogoláková. V druhom polčase domáci hráčky taktiež riadili priebeh hry, súperky z Haliča nepúšťali do vážnejších príležitostí a zvýšili gólom Aďky Baštovej, ktorá po prihrávke Lenky Kuhejdovej nedala brankárke strelou pod brvno žiadnu šancu. Stav sa do konca zápasu nezmenil. Domáce futbalistky svoje súperky z Haliča nepustili počas celého zápasu do žiadnej vážnej akcie a pripísali si tri body, ktoré si po svojom kvalitnom výkone právom zaslúžili.

Erila Smiešková

TJ Slovan Halič- OŠK Bziny 0:0 /18.04.2013/

Zápas sa začal bez rozhodcov, namiesto nich 20 minút pískal člen realizačného tímu Halíča. Aj napriek zlému terénu na ihrisku, od prvých minút dominovali futbalistky Bzín. Hráčky Halíča sa bránili nakopávanými loptami pred šestnástku súpera, ktoré však stopérky Bzín s prehľadom zvládli. Prvú vážnejšiu príležitosť mala E. Smiešková, ktorej zakončenie nebolo dostatočne silné a brankárka Halíča ho spoľahlivo pokryla. O pár minút sa futbalistky Bzín takmer radovali z gólu, keď brankárku Halíča hlavičkou prekonala L. Murínová, avšak na čiare zachraňovali domáce hráčky. Do druhého polčasu šli futbalistky zo Bzín ešte viac nabudené, s cieľom dať gól. Ďalšie zmarené strely len podčiarkli strelecké smolu Bzín, ktoré nedokázali prekonať už vyčerpané hráčky Halíča. Zápas sa skončil remízou a futbalistky Bzín tak prišli o ďalšie dôležité body.

Lucia Gállová

FC Baník Horná Nitra - OŠK Bziny 3:3 (2:2)  /13.4.2013/

rozhodca: Róbert Kusý

góly: Murinová, Maslová, Lacová

Po dlhej futbalovej prestávke nastúpili hráčky OŠK Bziny dňa 13.4.2013 na svoj majstrovský futbalový zápas proti FC Baník Horná Nitra. Dievčatá  z OŠK Bzín ukázali na pôde súpera kvalitný futbal. Napriek nepriaznivému počasiu za posledné obdobie sa hral futbal na kvalitnom, dobre pripravenom ihrisku. Už v 5. tej minúte otvorila skóre hráčka z Hornej Nitry, Kristína Zatlkajová, ktorá po prvýkrát dostala do vedenia Hornú Nitru. Hráčky zo Bzín odpovedali krásnym gólom Lenky Murínovej hneď po dvoch minútach. V 7. minúte bol tak stav nerozhodný 1:1.  V 38. minúte hráčky OŠK Bzín inkasovali gól po  nedorozumení v obrane, ktoré využila Dominika Benková a hlavou zakončila na 2:1. Zápas sa ale pre hráčky OŠK Bziny neskončil. Odpovedali gólom do šatne v 45. minúte kde po prihrávke od Adriany Baštovej zakončila do bránky Janka Maslová. Zápas pokračoval v rýchlom tempe aj v druhom polčase. V 58. minúte po ruke v 16stke premenila pokutový kop Jaroslava Lacová a OŠK Bziny sa v zápase dostali do vedenia. Súper začal hrať na prekopávané lopty. V 84. minúte sa znovu strelecky presadila súperka z Hornej Nitry, Kristína Zatlkajová a stav zápasu bol 3:3.  Zápas sa skončil remízou a môžeme povedať, že zaslúžene. V zápase sa odrazila kondičná pripravenosť hráčok oboch tímov po zimnej príprave. Hráčky Bzín ukázali, že sú na tom momentálne o niečo lepšie, ale ukázali sa aj nedostatky, na ktorých potrebujú popracovať. Najbližší zápas sa odohrá 18.04. 2013 na pôde súpera, TJ Slovan Halič.

OŠK Bziny- TJ Dynamo Orlové  2:0 (0:0)  /13.10.2012/

Góly:  Maslová Jana č. 9 na 1:0 ( 46. minúta)
          Baštová Adriana č. 6 na 2:0  ( 83. minúta)
Žlté karty: Mateášiková Zuzana č. 8 - 14. minúta ( TJ Dynamo Orlové)

OŠK Bziny – TJ Kovo Beluša  1:2 (0:1)    / 22.09.2012 /

góly: Baštová – Šulíková, E.Kasenčáková

Ž.K.: R.Badžgoňová, Vyhnátová (obe Beluša)

OŠK Bziny - FC Baník Horná Nitra  (1:2)       /15.09.2012/

Gól: Baštová A.

TJ Dynamo Orlové- OŠK Bziny ( 4:1)       /08.09.2012/

Gól: Oravcová M.

Rozhodovali: Briestenský Marek, Tomášek Jozef

08.09.2012 sme odohrali zápas Orlové- Bziny. Počasie prialo, ihrisko bolo v celkom dobrom  stave a dievčatá naladené pozitívne. V úvode zápasu skóre otvorila naša hráčka M. Oravcová, ktorá po zahratí priameho kopu v 9. minúte vsietila  pekný gól do súperovej brány.  Súperky odpovedali v 27. minúte gólom do našej siete a po troch minútach ďalším. Bojovali sme nielen do konca polčasu, ale do konca celého zápasu. Tak ako v predošlom prehratom zápase aj v tomto sme boli suverénne lepším ženstvom. Ale opäť sme prehrali. Tentokrát 4:1. Musím vyzdvihnúť pískanie hlavného rozhodcu (M. Briestenský). Svoju úlohu hlavného rozhodcu moc nezvládol, často sa rozprával s hráčkami a potom mnohokrát nestihol odpískať to čo mal. Keby si svoju prácu odviedol na 100%, verím že víťaz tohto zápasu je niekto iný. Ale aj taký je šport. Ideme ďalej, toto nás nezastaví!!!

FC Baník  Horná Nitra- OŠK Bziny ( 2:0)      /02.09.2012/

Rozhodovali: Bezák Martin, Divéky Vladimír

Sobotu sme odohrali odvetu Slovenského pohára proti Selciam a v neďeľu sme si cestovali na zápas proti Hornej Nitre. Bol to pre nás fyzicky náročný víkend.  Zápas sme hrali v dobrom tempe, súperky sme mnohokrát tlačili ale nevedeli sme akosi premeniť šance.  V 11. minúte to práve naopak dokázali naše súperky a po akcii Kluvancovej, ktorá si našu brankárku prehodila, sme prehrávali 1:0. Hrali sme ďalej.  Na ich gól sme sa snažili odpovedať, ale vždy akosi neúspešným zakončením.  Po inkasovanom góle sme stále tlačili hráčky Hornej Nitry na vlastnú polovicu, ale nedokázali  sme upraviť skóre ani v 26. minúte, po rohu dobre zasiahla  brankárka Hornej Nitry Oršulová a vyrazenú loptu poslala J.  Lacová nad bránu.  V 38. minúte mala zase naša hráčka J. Maslová gólovú šancu, keď netrafila  takmer prázdnu bránu. Futbalovo sme boli lepšie, kombinovali sme, mali sme pekné akcie, ale bohužiaľ nezakončené gólom.

OŠK Bziny - TJ Slovan Halič ( 2:O)        /29.08.2012/

Góly: Lacová J. , Baštová A.

Dňa 29.08. 2012 bol na programe futbalový zápas žien 3. kola II. ligy žien skupiny Sever, OŠK Bziny- TJ Slovan Halič. Zápas sa začal výkopom na pôde Bzín o 15:00 hod. pod vedením rozhodcov : Jakubjak, Bušo a Martvoň.

Bol to zápas dvoch nováčikov v II. lige. Pre OŠK Bziny to bol premiérový zápas, lebo prvý zápas bol preložený, neskôr voľný žreb a teraz premiéra na domácej pôde.  Halič mal na konte už prvé tri body, po výhre nad druholigovou Hornou Nitrou. OŠK Bziny len prehru 3:0 v Slovenskom pohári nad ŠK Selce. Ženy zo Bzín, preto nevedeli, čo majú od nich čakať. Od začiatku zápasu, ale začali útočne a zistili, že na súpera má. Zápas sprevádzal  síce pár nepresných prihrávok, osobných súbojov, faulov, ale aj pekných akcií, ktoré previedli jednak ženy Haliča, ale aj Bzín. Po premenenej penalte, ktorú kopla J. Lacová (OŠK Bziny) sa domáci klub ujal vedenia v prvom polčase. Bzinkám sa ľahšie odchádzalo do šatne ako súperkám, ale súperky mali na vyrovnanie ešte celý polčas. Namiesto vyrovnania sa však diváci dočkali ešte jedného gólu zo strany Bzín po akcii, ktorú zakončila hráčka A. Baštová ( OŠK Bziny). Dievčatá sa uvoľnili a zápas mali pod kontrolou až do hvizdu rozhodcu. OŠK Bziny pod vedením trénera PhDr. Jána Beňuša, teda začali svoju sezónu úspešne. Zápas, ktorý bol premiérový v tejto sezóne, bol  pre niektoré premiérový aj v živote, lebo ešte nemali skúsenosti s ligou, preto pochvala pre tieto hráčky je namieste, svoju úlohu zvládli. Najbližší zápas OŠK Bziny odohrá v sobotu 01.09.2012 a to odveta Slovenského pohára proti ŠK Selce a nasledujúci deň 02.09.2012 ligový v Hornej Nitre. Pre dievčatá to bude dosť fyzicky náročné.

SLOVENSKÝ POHÁR

15.08. 2012 o 15stej hodine  sme vybehli na súperov trávnik, konkrétne trávnik ženského tímu zo Seliec, my- dievčatá zo Bzín, aby sme odohrali  futbalový zápas Slovenského pohára. Nastúpili sme  s veľkým rešpektom voči súperovi, ale náš bojovný duch sa nezaprel a aj napriek inkasovaným gólom sme bojovali až do konca. Zápasu nechýbali gólové príležitosti, ktoré ostali nepremenené. Selce sa ujali vedenia v 15. minúte a po zvyšok zápasu si svoje vedenie kontrolovali a pridali ešte ďalšie dva kúsky do našej  siete. Aj keď sme svoj premiérový zápas prehrali, mohli  sme odchádzať so vztýčenými hlavami, pretože sme predviedli  pomerne kvalitný výkon. Veď ako Michael Jordan povedal : „ V mojej kariére som vyše  9 000krát netrafil kôš. Prehral som takmer 300  zápasov. 26krát mi verili, že dám víťazný kôš, no netrafil som. V živote som zlyhal znova a znova a znova. A PRÁVE PRETO SOM SA STAL ÚSPEŠNÝM. „

Určite nás úspechy len čakajú, možno už v odvete Slovenského pohára proti Selciam.